Wyszukaj tutaj...
TOP
Karina Słota dietetyk Warszawa konsultacje dietetyczne

Cześć! Nazywam się Karina Słota i bardzo mi miło, że chcesz dowiedzieć na mój temat trochę więcej! 🙂

Na co dzień pomagam swoim podopiecznym zmieniać nawyki żywieniowe. Tyle tylko, że nie ograniczam się do rozpisywania diet, ponieważ uważam, że to zwyczajnie za mało.

Ostatnie lata pracy pokazały mi, że zdrowy styl życia to coś więcej niż idealnie skomponowany jadłospis. Na pełnię zdrowia wpływa cała nasza codzienność. Prawidłowe nawyki żywieniowe to bardzo dobry start, ale warto małymi kroczkami zmieniać cały swój styl życia na ten bardziej „fit”.

W trakcie konsultacji mocno podkreślam znaczenie snu, odpowiednio dobranej aktywności fizycznej, dobrych relacji z innymi ludźmi oraz umiejętnej pracy nad stresem.

Staram się również swoich podopiecznych wprowadzić w świat dietetyki małymi kroczkami. Nie przepisuję samych wytycznych – zawsze dokładnie je omawiam, aby osoby będące pod moimi skrzydłami wiedziały z czego wynikają moje zalecenia.

Do moich szczególnych zainteresowań dietetycznych należą problemy hormonalne oraz choroby autoimmunologiczne. Pewnie dlatego, że u mnie samej wiele lat temu zdiagnozowano nadczynność tarczycy i chorobę Gravesa-Basedowa, od której tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z dietetyką.

Paradoksalnie jestem za to wszystko bardzo wdzięczna, ponieważ dzięki temu pracuję w zawodzie, który pozwala mi poprawiać jakość życia innych ludzi. Nic nie sprawia mi większej przyjemności niż słuchanie opinii pacjentów, którzy dzięki moim radom czują się lepiej nie tylko fizycznie, ale również psychicznie.

Moje własne doświadczenia pomagają mi lepiej rozumieć swoich podopiecznych, ponieważ ja również musiałam przejść długą drogę, aby cieszyć się zdrowiem takim, jak teraz.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego oraz uczestniczką ogromnej ilości szkoleń dotyczących diety i zdrowego stylu życia. Prywatnie uwielbiam gotować (pewnie jak większość dietetyków), ale nie lubię za dużo czasu spędzać w kuchni. Dlatego moje propozycje są zawsze szybkie w realizacji i przede wszystkim smaczne.

Zapraszam do współpracy, jeżeli zmagasz się z:

  • nadprogramowymi kilogramami,
  • chorobami tarczycy,
  • insulinoopornością,
  • cukrzycą typu II,
  • nadciśnieniem tętniczym,
  • hipercholesterolemią,
  • PCOS,
  • niepłodnością,
  • RZS,
  • SIBO.

Jeżeli nie chorujesz przewlekle, ale po prostu chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, jesteś w ciąży lub w trakcie laktacji to również śmiało możesz umówić się do mnie na konsultację.

Aktualnie nie prowadzę osób zmagających się z chorobami nerek, zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia) oraz dzieci poniżej 12 roku życia.

Więcej informacji na temat konsultacji znajdziesz tutaj.