Wyszukaj tutaj...
TOP
Karina Słota dietetyk Warszawa


Witam wszystkich bardzo serdecznie na moim blogu!

Przyznam, że już od dawna planowałam stworzyć swoje miejsce w sieci. W końcu pojawił się moment, w którym mam więcej czasu, aby dzielić się z Wami wskazówkami dotyczącymi zdrowia i lepszego samopoczucia również w formie online.


Nazwa bloga nie jest oczywiście przypadkowa i jestem w pełni świadoma, że może brzmieć zaskakująco. Co w takim razie miałam na myśli?


Dwie rzeczy.


Po pierwsze słowo dieta dla wielu osób nabrało rygorystycznego wydźwięku. Kojarzy się z ograniczeniami i trudnościami. Najlepiej, gdyby od razu udało się jasno sprecyzować ile czasu to wszystko potrwa i kiedy będzie już po wszystkim 😉 Tyle tylko, że budowanie ładnej sylwetki czy poprawa stanu zdrowia to nie sprint – to maraton.

Moim celem jest pokazanie Wam, że dieta może być jednocześnie smaczna i zdrowa. Robię to, ponieważ wiem, że nadal wielu osobom rozpiska od dietetyka kojarzy się z potrawami bez smaku. Takie przekonanie sprawia, że zamiast szukać rozwiązań, które do nas pasują próbujemy się dostosować do tego, co ktoś nam narzuca. Osobiście nie chciałabym realizować jadłospisu, który do mnie nie pasuje, a co gorsza mi nie smakuje. Zresztą każdy, kto mnie zna prywatnie wie, że jestem prawdziwym „foodie” i smaczne jedzenie jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego tak duży nacisk kładę na smak rozpisywanych przeze mnie potraw. 🙂 Wiem, że jeżeli będą Wam smakować to łatwiej przejdziecie zmianę nawyków żywieniowych, które pozostaną z Wami na stałe.

Z tego powodu pierwsze znaczenie hasła Nie Tylko Dieta odnosi się właśnie do tego – chcę Wam pokazać, że to co proponuję nie jest jadłospisem, który stosuje się aż do osiągnięcia wyznaczonego celu. To zupełnie nowy sposób odżywiania, który ma zostać z Wami na stałe. Chcę, abyście zmienili myślenie o jedzeniu i podejmowali świadome wybory na co dzień. Tylko taka dieta ma szansę się sprawdzić.

Drugie znaczenie nazwy Nie Tylko Dieta, które szczególnie jest mi bliskie odnosi się do tego, że prawidłowe odżywianie stanowi solidny fundament zdrowego stylu życia, ale niestety nie wystarczy, aby osiągnąć pełnię zdrowia.

Na nasz dobry nastrój wpływa coś więcej niż tylko to, co wkładamy na talerz. Zdrowie to codzienna praktyka i wszystkie nasze wybory, takie jak ilość przespanych godzin, dbanie o dobre relacje z innymi, redukowanie stresu czy odpowiednio dobrany, regularny trening i regeneracja po nim stanowią klucz do całej układanki.

Tego uczę swoich podopiecznych w gabinecie i z tym chciałabym wyjść poza swoje cztery ściany.


Na moim blogu znajdziesz:

–       porady dietetyczne,

–       przepisy,

–       nowinki ze świata dietetycznego,

–       wskazówki dotyczące diety i suplementacji w poszczególnych jednostkach chorobowych, na które możemy wpłynąć poprzez prawidłowe odżywianie,

–       wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia,

–       wsparcie i dużo pozytywnej energii.


Mam nadzieję, że uda Wam się wyciągnąć z tego bloga jak najwięcej. Jeżeli dzięki temu, co napisałam poczujecie się lepiej to koniecznie dajcie mi o tym znać w wiadomościach i komentarzach!

Miłej lektury! 🙂

Karina